تبلیغات
اسطرلاب
اسطرلاب

سلام دوستان

تا بحال شاید فکر داشتن یک گنجینه ی بسیار بزرگ از طلا و جواهرات اونقدری که بتونه تمام عمر همه ی مشکلات (حداقل مالی) خودتون و خانواده و دوستان و اطرافیان و در حالت اسلامی و انسان دوستانه اش همنوعان دیگه روی کره زمین رو تأمین کنه، از ذهن خیلی از ماها گذشته باشه .... کمی فکر کنید شاید حتی در کودکی!...البته اصل فکر چیز بدی که نیست خیلی هم طرفدار داره ولی واقعا برای دستیابی به چنین آرزویی باید یه چیزی مثل گنج علی بابا رو داشته باشیم یا سراغ گنجهای کف اقیانوسا بریم یا شایدم تو کهکشانها و سیارات دیگه رو بگردیم....

واقعیت اینه که از قضای روزگار چنین گنجی در چندین قدمی خودمون (البته از نوع قدمهای نوری مثل سال نوری!) وجود داره و انسانها چنین گنجی رو در هسته ی یک ستاره با فاصله ی 50 سال نوری از کره ی زمین پیدا کردند: ستاره ی لوسی که هسته ای از الماس به وزن 10 میلیار تریلیون تریلیون قیراط دارد!! (ادامه مطلب)

۵۰ سال نوری آن‌طرف‌تر از کره زمین، ستاره‌ای به نام لوسی وجود دارد که هسته‌اش تبدیل به الماس شده است. هسته‌ی این ستاره در واقع بزرگترین الماس در کهکشان است. وزن این الماس ۱۰ میلیارد تریلیون تریلیون قیراط است؛ که مسلما حتی تصور چنین چیزی برای بشر دشوار است. سنگین‌ترین الماسی که بر روی زمین وجود دارد الماسی است به وزن حدودا ۵۰۰ قیراط. زمانی که سوخت ستاره‌ای، معمولا هیدورژن، به پایان می‌رسد منجربه ایجاد هسته‌ای بلور شده و داغ می‌شود. برای سال‌ها محققان بر این عقیده بودند که هسته ساخته شده از کربن به الماس تبدیل می‌شود، اما این یک فرض است و مدرکی برای دفاع از آن وجود ندارد.
اما در ۲۰۰۴، منجمان مشخص کردند که لوسی حقیقتا هسته‌ی بسیار بزرگی از الماس دارد و مدلی از آن را ارایه کردند، ببینید:


منبعنوشته شده در تاریخ بیست و چهارم فروردین 90 توسط ثاقب